ЦПД оприлюднив добірку російських фейків за добу

ЦПД оприлюднив добірку російських фейків за добу Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України за 14 квітня зібрав добірку російських фейків, маніпуляцій та дезінформаційних вкидів.

Як передає vovme.com, про це Центр протидії дезінформації повідомляє у Телеграмі.

Зокрема, в українському та російському сегментах соцмереж почалося широке тиражування відео, основною темою якого стало нібито примушування представниками “Правого сектора” військовослужбовців Збройних сил України здійснювати розстріли цивільного населення. Як зазначається у відеозаписі, це мало стати “помстою за Бучу”. У ЦПД наголошують, що це є маніпуляцією.

Цікава новина:  Глава крымских властей оценил «блестящую победу» россиян в Мариуполе

Ще одним черговим фейком є те, що міноборони російської федерації стверджує, що “українські фахівці під контролем американських вчених брали проби води у великих річках України, щоб поширити збудники холери, черевного тифу та гепатиту”.

Читайте також: Росіяни здатні говорити правду тільки пошепки або відмовчуватись – Подоляк

Також міноборони рф стверджує, що “українські націоналісти планують підірвати естакаду над залізницею у Краматорському районі, щоб звинуватити зс рф у руйнуванні важливої інфраструктури”. Центр протидії дезінформації при РНБО застерігає, що це є фейком.

Цікава новина:  Венгерский математик не смог получить награду, потому что воюет в Украине

Як повідомляв vovme.com, в Україні запустили фактчек-бот для відстеження фейків. Завдяки йому можна розпізнати фейкові новини в соцмережах, у політиці, визначити неправдиві дані російських засобів масової інформації, спрямовані на боротьбу з Україною.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора