Генштаб ЗСУ прокоментував вибухи боєприпасів у російському Бєлгороді

Генштаб ЗСУ прокоментував вибухи боєприпасів у російському Бєлгороді Самовільна детонація боєприпасів у російському Бєлгороді є прикладом типового для армії рф масового використання застарілого небезпечного озброєння.

Як передає vovme.com, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці.

Вчора у російському місті Бєлгород внаслідок нехтування правилами безпеки та порушення вимог транспортування боєприпасів відбулася їх самовільна детонація. Зазначена ситуація є прикладом типового для російських військовослужбовців масового використання застарілих небезпечних боєприпасів, зокрема і часів Другої світової війни. Лише вчора Генеральний штаб ЗСУ попереджав про загрозу самодетонації боєприпасів, величезний склад яких росія облаштувала в районі Чорнобильської АЕС. Росія має негайно вивести свої війська з Чорнобильської зони.

Як ідеться в оперативній інформації Генштабу станом на 12:00 щодо російського вторгнення, противник зазнав значних втрат та, ймовірно, тимчасово відмовився від виконання завдання щодо блокування Києва. Ворог здійснює перегрупування та зосереджує зусилля на проведенні наступальної операції у Східній операційній зоні, нарощує систему матеріально-технічного та тилового забезпечення військ на Донецькому і Таврійському напрямках.

Цікава новина:  Зеленский поручил ускорить транспортировку топлива из портов ЕС в Украину

У зв’язку з необхідністю комплектування підрозділів збройних сил російської федерації, що беруть участь у війні проти України та зазнали суттєвих втрат, військове командування ворога продовжує направляти військовослужбовців з військових частин забезпечення, зокрема і з навчальних закладів.

Особовий склад противника деморалізований та має низьку мотивацію до участі у бойових діях на території України. Так, за наявною інформацією, спроби російського військового командування мобілізувати “добровольців” не мають підтримки населення. Зокрема, у Калінінградській області вдалося назбирати лише 17 так званих “добровольців”, зазначають у Генштабі.

На Волинському напрямку переміщення тактичних підрозділів військ рф та змін у їх складі не зафіксовано. У збройних силах білорусі тривають заходи оперативної та бойової підготовки.

На Поліському напрямку відзначається переміщення військ противника вздовж державного кордону України з білорусссю. Одночасно продовжується накопичення російських військ у районі Чорнобильської АЕС, об’єкту “Укриття” та зоні відчуження загалом. Так, зафіксовано рух змішаних колон ворожої техніки з населеного пункту Іванків в напрямку ЧАЕС.

Цікава новина:  Чехия ведет переговоры с Германией о танках. Они хотят отправить больше своих в Украину

На Сіверському напрямку противник зосередив зусилля на проведенні заходів диверсійно-розвідувальної діяльності, інженерному обладнанні позицій та нанесенні артилерійських ударів по позиціях підрозділів ЗСУ й об’єктах інфраструктури в районі Чернігова.

На Броварському напрямку відзначено часткове відведення підрозділів із захопленого ворогом району у бік кордону з російською федерацією.

На Слобожанському напрямку загарбники продовжують блокувати Харків та завдавати артилерійськіих ударів по житлових кварталах міста.

На Ізюмському напрямку ворог нарощує зусилля за рахунок переміщення окремих підрозділів зі складу 20-ї загальновійськової армії та 1-ї танкової армії з інших напрямків. Продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів та здійснює артилерійські обстріли.

На Донецькому напрямку війська рф активізували вогневий вплив та штурмові дії. Продовжують завдавати авіаційних та ракетних ударів по населених пунктах. Основні зусилля зосереджують на взятті під контроль Попасної, Рубіжного та Маріуполя.

Цікава новина:  Зеленський підписав указ про скасування весняного призову

На Південнобузькому напрямку ворог намагається вживати заходів з відновлення боєздатності військ, поповнення боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів. Продовжує інженерне обладнання зайнятих рубежів. Вогнем артилерії та ударами авіації намагається сковувати дії підрозділів Збройних сил України.

Угруповання Сил оборони продовжує вести оборонну операцію на Східному, Південносхідному та Північносхідному напрямках.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора