Грозєв: рф втратила 90% своїх найкращих десантників – це найсуттєвіша частина армії

Грозєв: рф втратила 90% своїх найкращих десантників - це найсуттєвіша частина армії Ще на початку війни з Україною росія втратила 90% своїх найкращих десантників, без яких захопити ключові інфраструктурні об'єкти неможливо.

Як повідомляє vovme.com, про це заявив журналіст-розслідувач, виконавчий директор та голова правління платформи Bellingcat Христо Грозєв в ефірі "Україна 24".

"Я особисто перевіряв, що справді у першій частині війни росія втратила 90% своїх найкращих десантників. Це найважливіша та найсуттєвіша частина армії, без якої завоювати ключові інфраструктурні об'єкти та завоювати столицю просто не можливо", – заявив Грозєв.

Цікава новина:  Губернаторы пяти регионов России уходят в отставку

Читайте також: Російські військові бояться ЗСУ навіть в окупованих містах – СБУ

Також він зазначив, що в другому ешелоні росія втратила більшість якісних військових, які були залучені як найманці.

"Найомники – люди, які, на відміну від інших військ російських, не тільки на навчаннях навчалися останні 10 років, а й у реальній війні в Сирії, в африканських країнах і в 2014 – 2015 роках у вас (в Україні – ред.). З них приблизно 4 тисячі втрачено", – зазначив Грозєв.

Цікава новина:  Загарбники в Україні почуваються приреченими на смерть - СБУ

Читайте також: рф для поповнення лав армії набирає навіть психічно хворих юнаків – СБУ

На його думку, на сьогодні без загальної мобілізації росія не зможе зібрати навіть 80 батальйонно-тактичних груп (БТГр). Йдеться, за оцінками експерта, лише про 60-70 БТГр.

Водночас незрозуміло, додав розслідувач, скільки тих, хто є "на папері", погодиться брати участь у війні.

Грозєв також вважає, що мобілізація в росії спричинить соціальну кризу всередині країни, а якість військових після мобілізації впаде майже на 70%.

Цікава новина:  Пресс-секретарь Украины: россияне унижают военнопленных

Читайте також: Мобілізовані з «ЛНР» масово здаються українським військовим – СБУ

Як повідомлялося, українські захисники з 24 лютого до 24 квітня знищили близько 21 800 російських військових. Також ворог втратив 873 танки, 2 238 бойових броньованих машин, 408 артилерійських систем, 147 РСЗВ, 69 засобів ППО, 179 літаків, 154 вертольоти, 8 кораблів/катерів. Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора