Литва пропонує запровадити санкції ЄС проти патріарха рпц кирила

Литва пропонує запровадити санкції ЄС проти патріарха рпц кирила Литва запропонувала Євросоюзу запровадити санкції проти патріарха рпц Кирила, який підтримує розв'язану росією війну проти України.

Це підтвердив порталу новин 15min.lt глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс, передає vovme.com.

«Така пропозиція існує, тільки поки що точаться дискусії щодо спільного рішення, і у нас немає остаточної відповіді, чи вдасться це зробити», – зазначив міністр.

За його словами, влада країни також бере участь у консультаціях про відокремлення Литовської православної церкви від москви. Водночас Ландсбергіс наголосив на дотриманні принципу поділу влади та церкви, тому зрештою рішення залишається за церковною громадою.

Цікава новина:  Записи с дрона противоречат российской версии. Солдаты на улицах Бучи, вокруг тел мирных жителей

Читайте також: Папа Римський скасував зустріч із патріархом рпц кирилом

Як повідомлялося, група православних священиків Литви починає готувати звернення до Константинопольського патріархату, щоб стати частиною цієї митрополії.

Православна церква є однією з дев'яти традиційних релігійних громад у Литві. Вона належить до московського патріархату. На чолі громади стоїть митрополит Віленський та Литовський Інокентій. 17 березня він випустив звернення, в якому рішуче засудив війну в Україні. Проте через місяць Інокентій усунув з посади священиків, які відкрито засудили війну росії проти України, а пізніше він звинуватив їх у розколі з метою "переходу до юрисдикції Константинопольського патріархату".

Цікава новина:  росіяни хочуть стерти з лиця землі міста сходу України - Зеленський
Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора