Малюська впевнений, що довести вину рашистських убивць і гвалтівників буде не надто складно

Малюська впевнений, що довести вину рашистських убивць і гвалтівників буде не надто складно Правоохоронні органи збирають доказову базу для переслідування кожного російського військовослужбовця за скоєні на території України злочини.

Про це міністр юстиції Денис Малюська сказав в ефірі телемарафону єдиних новин, повідомляє vovme.com.

“Зараз збирається доказова база з тим, щоб переслідувати кожного окремого військовослужбовця російської федерації за те, що він вчиняв, і тих, хто віддавав їм відповідні накази. Специфіка кримінального провадження у тому, що потрібно детально досліджувати дії і умисел кожного і, відповідно, на підставі цього притягати їх до кримінальної відповідальності. Це вкрай складно”, – сказав Малюська.

Тобто, пояснив він, довести вину того, хто вбивав дітей і гвалтував жінок, не надто складно – ”тому що вони не надто ховалися, вони були впевнені, що їм нічого не буде, впевнені в перемозі, й мова не йшла про те, щоб вони ховали якісь відбитки пальців”.

Цікава новина:  Президент нагородив 237 захисників, 34 з них - посмертно

Читайте також: Влада робить усе, щоб притягнути до відповідальності кожного воєнного злочинця – Президент

“Тому по виконавцях все не надто складно. Складніше з їхніми керівниками – які накази віддавалися, як вони формулювалися. Це питання, яке потрібно досліджувати, аби притягувати до відповідальності безпосередніх командирів. Тут складніше набагато, тут потрібні складніші докази, в тому числі й, можливо, радіоперехоплення, документи. Можливо, покази виконавців, які рано чи пізно потраплять до рук правосуддя. Це складніше”, – сказав міністр.

Цікава новина:  Дворчик: Один из сценариев — Россия применит ядерное оружие

Водночас він зауважив, що російська федерація, якщо в ній збережеться чинна влада і не трапиться якихось радикальних змін, безумовно, не видаватиме своїх воєнних злочинців.

“Притягнення до відповідальності в сенсі вироків – це можливо без їхньої участі, заочно… А реальне відбуття покарання – для цього їх безпосередньо треба впіймати”, – констатував Малюська.

Читайте також: Кулі, які медики дістають з поранених, будуть доказами у судах про злочини росіян – Ляшко

Він додав, що “опцій, як затримати виконавців, організаторів, та й узагалі вище керівництво російської федерації – багато, але всі вони пов’язані з тим, що така особа має виїхати за кордон”.

Цікава новина:  Вільний світ має право на самозахист і допомагатиме Україні ще більше - Зеленський

На питання, чи означає це, що шанс врятуватися у цих осіб – “це сидіти у росії”, міністр відповів: “Сидіти у своїй росії, допоки там не буде яких-небудь політичних чи інших змін”.

24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок широкомасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. В Україні запроваджено воєнний стан.

Фото: minjust, gov.ua

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора