МЗС: росія замінувала в Україні вже близько 80 тисяч квадратних кілометрів

МЗС: росія замінувала в Україні вже близько 80 тисяч квадратних кілометрів Росія збільшує масштаби застосування заборонених протипіхотних мін в Україні і навіть випробує нові зразки цих боєприприпасів.

Як передає vovme.com, про це йдеться у заяві МЗС з нагоди Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки, передає vovme.com.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти, хоча РФ забруднювала українську землю останні вісім років поспіль.

У цьому контексті українські дипломати поінформували, що через першу хвилю російської збройної агресії проти України у 2014 році очищення потребувало близько 16 тис. кв. км Луганської та Донецької областей, а сьогодні, за попередніми оцінками, йдеться вже про 80 тис. кв. км території України.

Цікава новина:  Зеленський – Нідерландам: Нам потрібні літаки, танки, ППО та ракети

«В той час, як весь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, РФ збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та навіть випробує протипіхотні міни нового зразка, такі як ПОМ-3 («Медальйон») та інші», – заявили у МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві акцентували, що російські військові масово встановлюють заборонені міжнародним правом міни-пастки, відступаючи, мінують продовольчі об’єкти, приватне житло і трупи людей.

Читайте також: Зачищення Київщини: за добу виявили майже 5 тисяч вибухонебезпечних предметів

У МЗС закликали українців проявляти максимальну пильність, пам’ятаючи про мінну небезпеку, а світову спільноту – посилити підтримку України, щоб зупинити катастрофічне збільшення кількості жертв мін та вибухонебезпечних предметів у серці Європи.

Цікава новина:  Зміна командувача армією рф не вплине на плани України – Кулеба

24 лютого президент росії путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Фото: ГО «Асоціація саперів України»

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора