На ЧАЕС був штаб російських військових і близько тисячі загарбників

На ЧАЕС був штаб російських <span id=військових і близько тисячі загарбників” /> На території Чорнобильської атомної електростанції перебувало близько тисячі російських військових, у місті Чорнобиль – до 500 солдатів.

Про це на брифінгу в Ukraine Media Center заявив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко, повідомляє кореспондент vovme.comу.

"Головний їхній штаб знаходився на території ЧАЕС. Там було близько 50 одиниць техніки та близько тисячі солдатів охороняли всередині Чорнобильську АЕС", – сказав Крамаренко.

Цікава новина:  Война на море за перевозку зерна. Как разблокировать Черное море?

Крім того, загарбники влаштували комендатуру у Чорнобилі, де було до 500 осіб. "Скільки по лісах сиділо в тих окопах, які ми виявляємо, – ми не знаємо", – додав чиновник.

За його словами, при відході з окупованої частини Київщини через Чорнобиль пройшло близько 10 тис. одиниць російської техніки. Вся ця техніка могла зазнати радіаційного забруднення, а російські солдати – отримати опромінення.

Як повідомлялося, російські війська, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у зоні відчуження, 31 березня двома колонами вирушили в бік українського кордону з білоруссю. Пізніше НАЕК "Енергоатом" повідомив, що станом на вечір 31 березня сторонніх осіб на майданчику ЧАЕС немає.

Цікава новина:  Втрати росії в Україні: майже 15 тисяч військових, 500 танків і сотня літаків

Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військами у перший день агресії – 24 лютого. Лише 20 березня вдалося провести часткову ротацію персоналу ЧАЕС та евакуацію осіб, які там перебували.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора