Пентагон не бачить ознак неминучого десантування росіян на Одесу

Пентагон не бачить ознак неминучого десантування росіян на Одесу Міністерство оборони США спостерігає посилення військової активності з російського боку в північній частині Чорного моря, однак не бачить ознак, які би вказували на неминучу висадку морського десанту росіян на український берег в районі Одеси.

Про це, за інформацією CNN, розповів у понеділок високопоставлений представник Пентагону, передає vovme.com.

«Росія досі зосереджує більше десятка військових кораблів у північній частині Чорного моря, включно з десантними кораблями, надводними бойовими кораблями, тральщиками й патрульними катерами», – зауважив представник американського відомства.

Цікава новина:  Ворог завдав авіаудару по селу на Київщині

За його словами, у Пентагоні підтверджують, що частково останні обстріли по околицях Одеси проводилися саме з цих військових кораблів. Однак, підкреслив чиновник, «наразі немає ознак неминучої десантної висадки на Одесу».

За оцінками Міноборони США, росіяни «відчайдушно прагнуть» хоч якось поновити наступальний імпульс, тому посилюють ракетні й артилерійські обстріли з великої дальності. Однак це лише збільшує небезпеку для цивільного населення.

Посадовець також зазначив, що російські війська «нічого не досягли» з того, що, за оцінками США, вони ставили собі за мету в плані отримання контролю над українськими містами. Тим не менше, обстріли з далекої дистанції лише посилили опір українців з одного боку, а також зневіру серед російських військ з іншого.

Цікава новина:  Группа мирных жителей «Азовстали» благополучно добралась до Запорожья

Представник Пентагону допустив, що росія також може прагнути в такий спосіб посилити власні позиції у переговорах з Україною, оскільки зараз їх не так уже й багато.

Як повідомляв vovme.com, вранці 21 березня два ворожі кораблі з'явились на далекому рейді Одеського порту і відкрили невибірковий вогонь. Артилерія ЗСУ відкрила вогонь у відповідь і відігнала їх від берега.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора