Реакція Європи і США на звірства рф може не співпасти з нашими очікуваннями – Покальчук

Реакція Європи і США на звірства рф може не співпасти з нашими очікуваннями – Покальчук Практична реакція Європи і США на звірства росіян у Бучі обов’язково буде, але слід бути готовими до того, що вона може відрізнятися від наших очікувань. 

Про це заявив соціальний і військовий психолог Олег Покальчук в інтерв’ю «Радіо НВ», повідомляє vovme.com.

«Не будуймо собі ілюзій на якусь там гнівну сильну реакцію (на звірства росіян у Бучі – ред.) Практична реакція Європи і Америки, безумовно, буде, але не така, як ми хочемо. Це наша війна і це наша помста», – сказав Покальчук.

Він порадив тверезо дивитися на ситуацію і усвідомлювати, що коли це не стосується людей особисто, то їхня реакція є не надто глибокою та емоційною. У цьому контексті Покальчук порадив українцям пригадати, як вони реагували на геноцид у Руанді, коли щодня гинули тисячі людей.

Цікава новина:  Зеленський: Стаття в РІА «Новости» - один з доказів для майбутнього трибуналу

Водночас він зазначив, що закордонній аудиторії треба розповідати про злочини росіян в окупованих містах. Однак військовий психолог звернув увагу на те, що ця інформація має бути певним чином оформлена, тобто виглядати як належно зібрана доказова база.

«Безумовно, треба її розповсюджувати. І органи української влади цим займаються, як на мене, достатньо успішно. Дуже важливо, щоб вони привезли сюди незалежних європейських експертів, які побачать це особисто. Але я лише застеріг би, щоб ви не будували собі ілюзій, що переслане вами якомусь європейцю фото призведе до чогось радикального. Він жахнеться, але для нього це буде як фільм жахів – так, страшно, і все», – зауважив Покальчук.

Він також додав, що багато людей у світі стоять на боці України, але їхні уряди переймаються тим, що в них падає ВВП, є економічні проблеми, вони залежні від росії тощо.

Цікава новина:  Українські військові взяли в полон підполковника армії рф

«Тобто треба працювати, але не плекати якихось ілюзій відносно Європи, яка якось одностайно зреагує. Ми вже бачимо по НАТО, по Євросоюзу, по їхніх реакціях, що у них є свої інтереси. Так, вони нам співчувають і допомагають, спасибі їм велике, але чуда не буде. Маємо розраховувати на себе і на союзників, але не будувати ілюзій. Ми дуже поетична нація, я би закликав до прози», – резюмував Покальчук.

Як повідомляв vovme.com, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель у понеділок зробив від Євросоюзу заяву, в які звинуватив російську владу у скоєнні звірств на вже звільнених територіях у Київській області, які раніше перебували під контролем російських окупаційних військ. Боррель також заявив, що Європейський Союз підтримує всі заходи для забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні з боку збройних сил рф.

Цікава новина:  Приднестровье: теракт на воинской части под Тирасполем

Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були звільнені від російських загарбників. У звільнених містах та селах зафіксовано масові вбивства росіянами цивільних осіб. Зокрема, у звільненій від загарбників Бучі виявили братську могилу, де поховано майже 300 осіб, по вулицях лежать десятки тіл, деякі з них – зі зв'язаними руками.

Українська делегація в ОБСЄ ініціювала спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ у зв’язку з масовими вбивствами та тортурами проти цивільних, вчинених російськими військовими на Київщині, зокрема у Бучі.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора