«Шантажували в’язницею»: студенти з «днр» розповіли, як опинилися на війні з Україною

«Шантажували в'язницею»: студенти з «днр» розповіли, як опинилися на війні з Україною Студенти вишів фейкової республіки «ДНР» заявляють, що їх примусово забрали начебто на навчання, воювати вони не хотіли, були безпорадні, потрапивши на війну, і з самого початку хотіли здатися в полон.

Як передає кореспондент vovme.comу, про це всі полонені, дев'ятеро осіб, жителі окупованої частини Донецької області, заявили на брифінгу в Києві 31 березня.

«Нас примусово призивали, шантажували, що посадять до в'язниці за те, що ми відмовимося. З чуток, за ухилення – на сім років, а за те, що батьки приховують дітей, ще два роки. І ми, звісно ж, не хотіли ламати собі життя, тому що думали, що просто на навчання з'їздимо. Але нас так обдурили… У нас виходу ніякого не було», – кажуть юнаки.

Цікава новина:  Зеленський – про захисників Маріуполя: Я дозволив їм покинути місто, вони відмовились

Вони розповіли, що їх забрали з вишів, видали зброю – автомат, магазин та штик-ніж, патронів не дали, повантажили в автобуси і привезли електричкою до Іловайська. Усі думали, що поїдуть до росії на навчання, на полігон і проходитимуть «Курс молодого бійця».

Житель Макіївки, студент другого курсу так званого «Донецького технічного університету», який навчається на програміста, Владислав Васильченко розповів: «Посадили в поїзд, і тільки там показали, як розбирати і збирати зброю, більше нічого. У більшості зброя була іржава. Один хлопець витягнув пружину зі ствольної коробки, і вона у нього просто в руках розпалася, настільки була іржава».

«Шантажували в'язницею»: студенти з «днр» розповіли, як опинилися на війні з Україною Брифінг студентів «ДНР» щодо примусової мобілізації відбувся у Києві / Фото: Павло Багмут, vovme.com

Цікава новина:  Загарбники можуть приєднати Маріуполь до ростовської області рф - радник мера
Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора