Ситуація в Маріуполі залишається максимально жорсткою через свідомі дії рф – Зеленський

жорсткою через свідомі дії рф – Зеленський” alt=”Ситуація в Маріуполі залишається максимально жорсткою через свідомі дії рф – Зеленський” /> Через свідомі дії російських військових ситуація в Маріуполі залишається максимально жорсткою.

Про це Президент Володимир Зеленський сказав у відеозверненні, передає vovme.com.

«Ситуація в Маріуполі залишається максимально жорсткою. Просто нелюдською. Такою її зробила російська федерація. Свідомо зробила. І свідомо продовжує знищувати наші міста. Свідомо намагається знищити всіх, хто там є, в Маріуполі», – сказав Зеленський.

Він додав, що вплинути на це можна тільки двома шляхами – або партнери дадуть Україні всю необхідну важку зброю, літаки, причому, без перебільшення, негайно, щоб ми могли знизити тиск окупантів на Маріуполь і деблокувати його, або ж переговорний шлях, на якому також роль партнерів має бути визначальною.

Цікава новина:  Австрія допоможе Міжнародному кримінальному суду розслідувати воєнні злочини рф

«Хочу, щоб мене зараз почули правильно: не було ще жодного дня від початку блокади Маріуполя, щоб ми не шукали рішення. Військове чи дипломатичне – яке завгодно, щоб урятувати людей. Але знайти це рішення вкрай складно. Поки жодного на сто відсотків реального варіанту ще не було. Це стосується як варіантів військових дій, так і переговорного процесу», – пояснив Президент.

Він наголосив, що хоч чув багато намірів від тих, хто хотів допомогти, і хто справді користується міжнародним авторитетом, але жоден з цих намірів поки що не реалізувався.

Цікава новина:  Скадовська міська рада відмовилася співпрацювати із російськими загарбниками

Президент наголосив, що не полишить намагань вирішити ситуацію в Маріуполі.

«Щоденно або я, або Головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний, або інші військові, або керівник нашої переговорної групи Давид Арахамія – на зв'язку з нашими захисниками Маріуполя», – додав Зеленський.

Читайте також: Руїни і тіла на вулицях: Reuters показало кадри із заблокованого Маріуполя

Як повідомлялося, агресія росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.

Цікава новина:  Замминистра обороны Великобритании: НАТО не передает Украине оружие

Маріупольський міський голова раніше заявляв, що з початку російського вторгнення у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. За даними Головного управління розвідки МОУ, у Маріуполі зафіксовано перебування 13 російських мобільних крематоріїв для зачистки вулиць від тіл загиблих цивільних мешканців. Усіх потенційних свідків звірств загарбники намагаються ідентифікувати через фільтраційні табори та знищити.

Також загарбники відбирають у маріупольців українські паспорти і насильно вивозять до росії та ОРДЛО.

У заблокованому Маріуполі залишаються ще близько 120 тисяч мирних жителів.

Маріуполь продовжують боронити бійці полку «Азов», українська морська піхота, мотострілки.

Фото: Stringer, Anadolu Agency

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора