Солдати рф, які побували у зоні відчуження, привезуть частинку Чорнобиля додому – Галущенко

Солдати рф, які побували у зоні відчуження, привезуть частинку Чорнобиля додому – Галущенко Всі російські загарбники, які перебували у зоні відчуження, дістали великі дози радіаційного опромінення, заражена і їхня техніка.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає vovme.com із посиланням на повідомлення пресслужби відомства у Фейсбуці.

«Заражений не лише весь особовий склад окупантів і «трофеї», а й вся військова техніка, що пройшла через Чорнобиль, – близько 10 тисяч одиниць. Кожен російський солдат привезе частинку Чорнобиля додому. Живим або мертвим», – наголосив міністр.

Цікава новина:  Бригада морпіхів Тихоокеанського флоту рф втратила близько 50% складу

Солдати рф, які побували у зоні відчуження, привезуть частинку Чорнобиля додому – Галущенко

Він додав, що російській військові розграбували ЧАЕС, адміністративні приміщення, виносили все – від посуду до запчастин і приладів.

«Невігластво російських солдат зашкалює так само, як дозиметри, якими ми перевіряли радіаційний фон в місцях дислокації загарбників. Вони копали голіруч грунти, заражені радіацією, набирали радіоактивний пісок у мішки для укріплень, дихали цим пилом. Після місяця такого опромінення їм залишився максимум рік життя. Точніше, не життя, а повільного помирання від хвороб», – заявив очільник Міненерго.

Цікава новина:  У «магістральній» справі про російську агресію вже 186 підозрюваних - Венедіктова

За його словами, метал добре піддається опроміненню і переносить радіацію. Це загрожує радіоактивним зараженням всім, хто контактуватиме з майном чи технікою з ЧАЕС.

Солдати рф, які побували у зоні відчуження, привезуть частинку Чорнобиля додому – Галущенко

«Росіяни несуть смерть усім: українців вбивають бомбами, а своїх – радіацією з ЧАЕС», – сказав Галущенко.

Як повідомлялося, у період з 24 лютого по 31 березня всі об’єкти ДСП «Чорнобильська АЕС» та об’єкти у зоні відчуження були захоплені військовими підрозділами російської федерації.

31 березня окупанти залишили територію промислового майданчика ЧАЕС.

Цікава новина:  У зоні ООС українські бійці відбили десять ворожих атак, знищили 15 танків

Наразі відвідувати Чорнобильську зону вкрай небезпечно через наслідки перебування там російських збройних формувань. Існують великі радіаційні ризики, вибухові загрози та логістичні перешкоди.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора