Венедіктова розповіла, як рашисти втягують українських дітей у війну на своєму боці

на своєму боці” alt=”Венедіктова розповіла, як рашисти втягують українських дітей у війну на своєму боці” /> Офіс генпрокурора зафіксував вісім випадків втягнення росією українських дітей у війну проти нашої держави.

Як передає vovme.com, про це у Фейсбуці повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

«Це війна росії проти українських дітей та із залученням українських дітей… Росія нищить наших дітей і… втягуючи їх у збройний конфлікт. Вона труїть їхні душі та змушує брати опосередковану участь у зборі чи передачі військової інформації окупантам, транспортуванні зброї тощо. Наразі ми зафіксували участь 8 дітей у таких діях», – написала Венедіктова.

За її словами, це є прямим порушенням вимог ст. 38 Конвенції ООН про права дитини.

Цікава новина:  Десантники 25-ї бригади «покрошили» підрозділ терористів фейкової «днр»

Очільниця ОГП поінформувала про ці випадки.

Зокрема, на Харківщині 12-річний підліток за допомогою інтернету та Телеграм-каналів надсилав інформацію про розташування техніки, блокпостів та військових ЗСУ з наміром отримати за це грошову винагороду. Аналогічний факт був зафіксований у Луганській області, зазначила Венедіктова.

Читайте також: росія втягує у війну підлітків з тимчасово окупованих територій — Денісова

У Чернігівській області під час захоплення одного із сіл неповнолітній місцевий мешканець отримав від представників збройних сил рф завдання проводити розвідку позицій ЗСУ.

«А щоб продемонструвати прихильність та підтримку окупантам, пов’язав на руці та нозі червоні пов’язки та робив разом з ними обхід території села. При цьому 16-річний хлопець «наводив» ворогів на помешкання, власники яких мають стосунок до правоохоронних органів чи військових підрозділів України та володіють зброєю», – уточнила генпрокурор.

Цікава новина:  Поблизу Києва знайшли ще одне масове поховання мирних жителів - Геращенко

Також, як зазначила Венедіктова, цей підліток показував ворогам, де можна розжитися харчами, тютюном та алкоголем. Наразі підліток затриманий і з ним працюють органи досудового розслідування України.

17-річний мешканець Харківщини поширював через Ютуб-канал хвалебні матеріали на підтримку дій загарбника в Україні.

«А в одній із західних областей України троє школярів, заради розваги, телефонували випадково вибраним абонентам з пропозицією встановлення так званих «міток». За оперативного реагування спецслужб учні були негайно викриті», – заявила генпрокурор.

Читайте також: З ОГП співпрацюють експерти з воєнних злочинів у колишній Югославії – Венедіктова

Окремо вона поінформувала, що, за українським законом, відповідальність за такі вчинки дітей несуть у тому числі батьки, і їхнє завдання – пильнувати і вберігати їх від цього.

Цікава новина:  На східному фронті українські захисники тримають оборону — Данілов

«Але згубний вплив і дії рф в процесі, який ми нині спостерігаємо – надважливий фактор, і ми разом маємо захистити наших дітей від інфікування російським злочинним режимом і втягування у війну», – зазначила вона.

Окремо Венедіктова розповіла, що у фокусі ювенальних прокурорів – діти-жертви і діти в конфлікті із законом.

«Під час війни, яку розв‘язала рф на нашій землі – вже постраждали більше 584 дітей, 208 із них вбиті загарбниками. І це тільки ті дані, які ми можемо офіційно підтвердити. Скільки їх у блокадному Маріуполі та на окупованих територіях – страшно навіть уявити», – констатувала Венедіктова.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора