Верещук: Вимагаємо від рф негайно звільнити викрадених представників місцевої влади

Верещук: Вимагаємо від рф негайно звільнити викрадених представників місцевої влади Віцепрем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук надіслала звернення до рф із вимогою звільнити викрадених російськими окупантами представників місцевого самоврядування.

Про це Верещук сказала на брифінгу, повідомляє кореспондент vovme.comу.

Вона нагадала, що сьогодні відбувся обмін українських військовополонених та цивільних моряків, вони вже у безпеці й отримують необхідну допомогу.

“Ми продовжуємо працювати над визволенням усіх наших громадян, в тому числі прикордонників і цивільних з острова Зміїний. Також надіслала звернення до російської федерації щодо звільнення викрадених представників місцевого самоврядування. Україна вимагає і наполягає на тому, що брати в полон цивільних є порушенням міжнародного гуманітарного права, і ми вимагаємо їх негайного звільнення”, – сказала урядовиця.

Цікава новина:  Тихановська закликала білоруських військових здаватися в полон Україні

Верещук заявила, що отримує чимало повідомлень від людей, які врятувалися з полону окупантів, про масові випадки застосування тортур до полонених.

“Хочу зараз публічно наголосити, що ми знайдемо кожного російського військового та їхніх посіпак, які вдаються до військових злочинів, і притягнемо до найсуворішої відповідальності в Гаазькому та інших судах”, – зазначила Верещук.

Вона зауважила, що сучасні технології дозволяють сьогодні проводити такий пошук.

“Щоб усі російські військові, які чують моє звернення, знали, що нікому не дамо уникнути покарання. Ви будете відповідати за всі скоєні злочини за всією суворістю законодавства – вітчизняного і міжнародного. Не думайте, що ваші прізвища нам не відомі”, – заявила віцепрем'єр-міністр.

Цікава новина:  «Гарячі» напрямки: Арестович розповів про бойові дії на сході та півдні

Як повідомлялося, 24 березня відбувся перший повноцінний обмін військовополоненими з рф.

Фото: ОП

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора