Верховний комісар ООН: Убивства в Бучі можуть бути воєнними злочинами

Верховний комісар ООН: Убивства в Бучі можуть бути воєнними злочинами Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет вважає, що дані про масові вбивства у Бучі можуть свідчити про скоєння воєнних злочинів.

 Як передає vovme.com, про це повідомляє пресслужба ООН.

«Повідомлення, що надходять з цього та інших районів, порушують серйозні та тривожні питання про ймовірні воєнні злочини, серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини», – сказала вона журналістам у понеділок.

Бачелет закликала ексгумувати та ідентифікувати всі тіла, аби встановити точні причини смерті. За її словами, необхідно також докласти всіх зусиль для збереження доказів.

Цікава новина:  Министр иностранных дел Литвы: Путин и его режим должны быть отстранены от власти

«Життєво важливо докласти всіх зусиль для проведення незалежного та ефективного розслідування того, що сталося у Бучі, для встановлення істини, забезпечення справедливості та відповідальності, а також відшкодування збитків та правового захисту жертв та їхніх сімей», – сказала вона.

Своєю чергою гуманітарний координатор ООН в Україні Оснат Лубрані вказала на факти жахливого насильства щодо цивільного населення в інших містах, зокрема в Ірпені й Гостомелі.

Читайте також: Британія скликає Радбез ООН для обговорення звірств військових рф у Бучі

За її словами, дуже важливо, щоб усі повідомлення про насильство проти цивільного населення були незалежним чином перевірені, а Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні негайно відвідала ці місця.

Цікава новина:  Россия вступает в третью фазу войны. Подготовка к длительным боям

Незалежне розслідування має вирішальне значення для визначення масштабів цих злочинів та забезпечення притягнення винних до відповідальності, додала гуманітарний координатор ООН в Україні.

«Ми продовжуватимемо уважно стежити й повідомляти про напади на школи, лікарні, медичних працівників та інші об'єкти цивільної інфраструктури, про застосування важкої зброї у житлових районах та про відмову в гуманітарному доступі», – підсумувала Лубрані.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора