Війська рф починають наступальні дії на сході України

Війська рф починають наступальні дії на сході України У Ростовській області рф загарбники продовжують формувати додаткові підрозділи і планують це завершити до 24 квітня, у Бєлгородській – розгортають вертолітні майданчики. Генштаб ЗСУ фіксує ознаки початку наступальної операції на сході України.

Як передає vovme.com, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці.

За оперативною інформацією, станом на 18:00 18 квітня тривають ракетно-бомбові удари загарбників по об’єктах промислової та цивільної інфраструктури.

Зазначається, що основні зусилля противника зосереджені на встановленні повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утриманні раніше захопленої території.

Фіксуються ознаки початку наступальної операції в Східній операційній зоні. У Слобожанському та Донецькому операційних районах агресор на окремих напрямках активізував наступальні та штурмові дії.

«З метою посилення наступальних можливостей загарбники продовжують формувати додаткові підрозділи на території Ростовської області та на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Планується їх використання для підтримки бойових дій основних сил у другому ешелоні, охорони адміністративних будівель та важливих об’єктів інфраструктури на захоплених територіях. За наявною інформацією, орієнтовний термін формування – до 24 квітня цього року», – ідеться у повідомленні.

Не виключаються провокаційні дії та застосування противником армійської авіації у прикордонних з Україною районах російської федерації, зокрема завдання ударів по цивільних об’єктах.

Цікава новина:  Росія відмовилася використовувати Чорнобаївку як авіабазу - ЗМІ

Читайте також: Ворог завершив перегрупування військ для наступу на сході України – Міноборони

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін в діяльності військ противника не відзначено.

На Слобожанському напрямку угруповання ворога, до складу якого входять окремі підрозділи 6-ї загальновійськової армії Західного військового округу, берегових військ балтійського та північного флотів, продовжує частково блокувати Харків та руйнувати артилерійським вогнем житлові квартали міста.

На Ізюмському напрямку агресор діє окремими підрозділами зі складу 1-ї танкової армії, 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу, 35-ї та 68-ї загальновійськових армій Східного військового округу і повітряно-десантних військ. Очікується продовження спроб наступу на напрямках Ізюм–Слов’янськ та Ізюм–Барвінкове.

У районі безпосередньої близькості від державного кордону з Україною, на території Бєлгородської області рф, відзначається розгортання вертолітних майданчиків.

Цікава новина:  В годы войны Германия была крупнейшим импортером газа, нефти и угля из России.

На Донецькому і Таврійському напрямках угруповання російських військ продовжує зосереджувати основні зусилля на захопленні населених пунктів Лиман, Кремінна, Попасна та Рубіжне, а також встановленні повного контролю над Маріуполем.

Також противник активізував наступальні дії на Сєверодонецькому, Попаснянському, Курахівському та Запорізькому напрямках.

Читайте також: Загарбники зосереджують свій наступ на Рубіжному і Попасній

Для нарощування зусиль противник продовжує зосередження додаткових танкових та артилерійські підрозділів.

Тривають бої за Маріуполь. Ворог проводить штурмові дії в районі морського порту.

На Південнобузькому напрямку окремі підрозділи ворога продовжують зосереджувати основні зусилля на утриманні займаних рубежів та обстрілах позицій угруповання військ Сил оборони. Ворог не припиняє спроби встановити повний контроль над територією Херсонської області. Веде бойові дії в районі населеного пункту Олександрівка, успіху не має.

Цікава новина:  Знищений «Нептунами» крейсер «Москва» мав захопити Одесу - матір вцілілого моряка

У Генштабі ЗСУ зазначають, що корабельні угруповання противника в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують ізоляцію морського узбережжя нашої держави, а також ведення розвідки.

Крім того, російські загарбники і далі цинічно порушують норми Міжнародного гуманітарного права, блокують ініціативи щодо евакуації цивільних жителів із захоплених населених пунктів, відмовляються погоджувати гуманітарні маршрути та здійснюють обстріли місцевості поблизу можливих «зелених коридорів».

Читайте також: російські загарбники взяли під контроль Кремінну на Луганщині

«На зайнятих територіях противник викрадає та вивозить до російської федерації обладнання, техніку та вироблену продукцію місцевих підприємств, мінує поля сільськогосподарського призначення», – поінформували у Генштабі ЗСУ.

Сили оборони продовжують утримувати визначені рубежі, нищити ворога та на окремих напрямках звільняти від загарбників українські землі.

Фото: Getty Images

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора