Введення рублів на захопленій території треба врахувати у позовах до міжнародних судів – НБУ

Введення рублів на захопленій території треба врахувати у позовах до міжнародних судів - НБУ Обмеження російською федерацією обігу гривні та спроба запровадити обіг російського рубля на територіях, що тимчасово не контролюються українською владою або знаходяться під загрозою захоплення, є порушенням міжнародних конвенцій.

Як передає vovme.com, про це повідомляє пресслужба Національного банку України у Телеграмі.

"Національний банк України заявляє, що дії російських загарбників щодо обмеження обігу готівкової і безготівкової гривні та спроби запровадження обігу російського рубля на тимчасово захоплених територіях України порушують норми міжнародного права", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таким чином росія створює додаткові передумови для гуманітарної кризи на тимчасово захоплених територіях України.

"Держава-агресор повинна припинити свої спроби фінансового терору українців. Національний банк звертається до офісу Генерального прокурора України з проханням врахувати цю інформацію під час підготовки позовів до відповідних міжнародних судів", – наголошують у пресслужбі.

Цікава новина:  Франція може надати Україні гарантії безпеки після війни - Reuters

Національний банк України нагадує, що відповідно до Конституції України єдиною грошовою одиницею України є гривня, а випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняється.

"Банківська система України спроможна здійснювати належне обслуговування населення, а Національний банк та банки – продовжувати забезпечувати обіг гривні на тимчасово захоплених територіях відповідно до законодавства України", – підкреслюють у пресслужбі.

Національний банк вважає неприйнятним сприяння військовій агресії російських загарбників, зокрема щодо будь-якого обмеження обігу грошової одиниці України – гривні. Також, НБУ вимагає від центрального банку рф негайного припинення дій із запровадження обігу інших платіжних засобів на тимчасово захопленій території України.

Цікава новина:  росіяни вдарили по Маріуполю дальніми бомбардувальниками Ту-22М3

У пресслужбі зауважують, що відповідно до статті 43 Положень про закони і звичаї війни на суходолі, що є додатком до IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року, сторонами якої серед інших є Україна та російська федерація, окупант має "вживати всіх залежних від нього заходів для того, щоб, по можливості, відновити і забезпечити громадський порядок і безпеку, дотримуючись існуючих у країні законів, за винятком, коли це абсолютно неможливо".

Цікава новина:  Испания и Великобритания предупреждают о российском влиянии в Африке

Як повідомляв vovme.com, Генштаб ЗСУ 26 березня повідомив, що росія намагається продовжити підготовчі заходи до запровадження в обіг російських рублів на тимчасово зайнятих територіях Херсонської та Запорізької областей замість гривні.

24 лютого президент рф путін розпочав масштабне вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. На боротьбу із загарбниками піднявся весь народ України, її Збройні сили та Сили територіальної оборони зупинили наступ ворога та завдають йому великих втрат.

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора