Україна через війну з рф втратить понад трильйон доларів – Шмигаль

Україна через війну з рф втратить понад трильйон доларів – Шмигаль Збитки від російського вторгнення, пораховані непрямим способом, з урахуванням втрат в наступні роки – складають більше трильйона доларів.

Як передає vovme.com, про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, трильйон доларів – це збитки внаслідок зменшення ВВП в перспективі: "До війни у нас були плани, як буде зростати наша економіка. Тепер підприємства, які мали приносити державі доходи, зруйновані. Тому після війни, звичайно, буде суттєве коригування". 

Цікава новина:  Арестович повідомив про 16-й удар ЗСУ по Чорнобаївці

Очільник Уряду уточнив, що прямі втрати для України внаслідок бойових дій становлять понад $560 млрд, з яких – значна частина стосується інфраструктурних збитків.

"Це те, що ми втратили в результаті прямого руйнування, – мости, дороги, житло, будівлі, але ці цифри щоденно ростуть. Зараз наша оцінка – близько 120 млрд дол. Якщо з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат, то понад 270 млрд", – розповів Шмигаль.

Інша частина – це підрахунок втрат нашої економіки. "Це падіння ВВП в розрахунку на місяці, коли у нас будуть тривати бойові дії. Це недоотриманий прибуток та не вкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками ця сума складає понад 290 млрд дол", – уточнив очільник українського Уряду. 

Цікава новина:  Над Запоріжжям уночі знищили три ворожі ракети

Як повідомлялося, президент рф володимир путін 24 лютого оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. В нашій державі запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. 

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора