Зеленський закликав Грецію допомогти з гуманітарною місією до Маріуполя

Зеленський закликав Грецію допомогти з гуманітарною місією до Маріуполя Президент України Володимир Зеленський закликав Грецію допомогти реалізувати гуманітарну місію до Маріуполя.

Про це він сказав під час звернення до парламенту Греції, передає кореспондент vovme.comу.

“Я закликаю вас зараз відкрито створити таку нову спілку друзів, яка зможе врятувати українців та греків півдня нашої держави, яка зможе допомогти Маріуполю. Місто потребує гуманітарної допомоги, місто потребує порятунку людей, вцілілих і поранених. Росія блокує Маріуполь з початку березня, на землі і на морі. Не пропускає туди навіть елементарні гуманітарні вантажі. Я впевнений, що сила Греції може помогти реалізувати цю місію — рахунок йде на дні”, – сказав Зеленський.

Також під час виступу Президента України було включено звернення до грецького парламенту етнічних греків, які у складу “Азову” захищають Маріуполь.

Цікава новина:  рф вже втратила половину своїх батальйонно-тактичних груп в Україні - генерал США

“Чи варто мені казати про труднощі цієї боротьби з ворогом? Як солдату та сину своєї землі, думаю, не варто. Це мій обов'язок як чоловіка та громадянина. Але не можу не сказати про катастрофічні, нелюдські умови, в яких опинилися мешканці мого міста. Ви знаєте: Маріуполь – це частинка Греції в Україні. Тому ви завжди допомагали цьому місту, в тому числі завдяки вам воно розквітло. Так от, зараз це місто зруйновано на 90% російськими окупантами. З 1 березня місто повністю відрізано від зовнішнього світу, в місті немає води, їжі, медикаментів. В місті гуманітарна катастрофа. Ворог бомбить авіацією мирні квартали, постійно обстрілює з артилерії, завдає ракетні удари з моря. Люди гинуть тисячами, їх нема кому ховати. В тому числі це й етнічні греки”, – звернувся до грецьких парламентарів мешканець та захисник Маріуполя Михайло.

Цікава новина:  Загарбники відібрали автобуси, тому евакуювати людей з Мелітополя поки неможливо

Другий захисник Маріуполя Анастас наголосив, що саме зараз під завалами міста помирають сотні людей, і допомогти їм нема кому.

“Ворог не випускає людей з міста, і у нас нема кому їх врятувати. Що ви можете зробити? Говоріть. В тому числі і про своїх людей. Маленьких українських грецьких дітей, які втратили батьків і зараз помирають у підвалах. У “Азова” вистачає сміливості протистояти значно перевищуючим силам противника. Чи вистачить у вас сміливості прийти з гуманітарною допомогою вмираючому населенню Маріуполя? Це і ваші люди, допоможіть їх спасти”, – сказав Анастас.

Цікава новина:  ЦПД назвав маніпуляцією тези рф про нібито спровокований українською владою «голод»

Читайте також: Росіяни майже знищили Маріуполь та хочуть знищити Одесу – Зеленський

Як повідомлялося, російська агресія спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу. За словами Маріупольського міського голови Вадима Бойченка, у Маріуполі кількість жертв серед мирного населення становить близько 5 тис. осіб, з них близько 210 дітей.

У заблокованому російськими загарбниками Маріуполі зараз перебувають близько 130 тис. мирних людей, вони благають про порятунок.

Маріуполь російські війська перетворили на величезну руїну, жителі з голоду втрачають свідомість на вулицях, ворожі авіабомби їх живцем ховають у бомбосховищах.

У Маріуполі знаходяться бійці полку «Азов», які продовжують боронити місто.

Фото: ОП

Поділитися з друзями

Головний редактор

e-mail: blumberg85@gmail.com

Оцініть автора